SMBJ58CAQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMB 58V 600W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ58CAQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 64.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMBJ58CA-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
auf Bestellung 12000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AAPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: Telecom Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.5A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V Supplier Device Package: DO-214AA (SMB) Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 64.4V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No Grade: Automotive Part Status: Active Qualification: AEC-Q101 |
auf Bestellung 12161 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
| SMBJ58CAQ | Hersteller : Yangjie Electronic Technology | SMBJ58CAQ |
SMBJ58CA-Q | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 58volts 600W 5% Bi-Dir. AEC-Q101 |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: Bidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.6kW; 64.4÷71.2V; 6.5A; bidirectional; ±5%; SMB; SMBJ Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.6kW Max. off-state voltage: 58V Breakdown voltage: 64.4...71.2V Max. forward impulse current: 6.5A Semiconductor structure: bidirectional Tolerance: ±5% Case: SMB Mounting: SMD Leakage current: 1µA Kind of package: reel; tape Manufacturer series: SMBJ Application: automotive industry |