Produkte > VISHAY > SMBJ6.5A-E3/52
SMBJ6.5A-E3/52
SMBJ6.5A-E3/52 Vishay
doc88392.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Uni-Dir 6.5V 600W 2-Pin SMB T/R
auf Bestellung 13500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1957
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ6.5A-E3/52 Vishay
Category: Unidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 600W; 7.22÷7.98V; 53.6A; unidirectional; ±5%; SMB; SMBJ, Type of diode: TVS, Peak pulse power dissipation: 0.6kW, Max. off-state voltage: 6.5V, Breakdown voltage: 7.22...7.98V, Max. forward impulse current: 53.6A, Semiconductor structure: unidirectional, Tolerance: ±5%, Case: SMB, Mounting: SMD, Leakage current: 0.5mA, Kind of package: 7 inch reel; tape, Features of semiconductor devices: glass passivated, Technology: TransZorb®, Manufacturer series: SMBJ.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ6.5A-E3/52 SMBJ6.5A-E3/52 Hersteller : Vishay doc88392.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 6.5V 600W 2-Pin SMB T/R
auf Bestellung 13500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1961
SMBJ6.5A-E3/52 SMBJ6.5A-E3/52 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division smbj.pdf Description: TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 53.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 6.5V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 11.2V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 750
SMBJ6.5A-E3/52 SMBJ6.5A-E3/52 Hersteller : Vishay General Semiconductor smbj.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 6.5V 1000W UniDir TransZorb 5% Tol
Mindestbestellmenge: 6
SMBJ6.5A-E3/52 SMBJ6.5A-E3/52 Hersteller : Vishay Semiconductors smbj.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 6.5V 600W UniDir TransZorb 5% Tol
Mindestbestellmenge: 6
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 21
auf Bestellung 223 Stücke:
auf Bestellung 223 Stücke:
SMBJ6.5A-E352 Hersteller : VIHSAY
Anzahl je Verpackung: 750 Stücke
verfügbar 5 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ6.5A-E3\52 SMBJ6.5A-E3\52 Hersteller : Vishay Semiconductors vishay_01082019_SMBJ5.0-SMBJ188CA.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,6.5V 5%,UNIDIR,SMB TVS
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ6.5A-E3/52 Hersteller : VISHAY smbj.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 600W; 7.22÷7.98V; 53.6A; unidirectional; ±5%; SMB; SMBJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 6.5V
Breakdown voltage: 7.22...7.98V
Max. forward impulse current: 53.6A
Semiconductor structure: unidirectional
Tolerance: ±5%
Case: SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 0.5mA
Kind of package: 7 inch reel; tape