SMBJ6.5CA-M3/5B
SMBJ6.5CA-M3/5B Vishay General Semiconductor - Diodes Division
smbj.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 53.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 6.5V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 11.2V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ6.5CA-M3/5B Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 53.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 6.5V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 7.22V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 11.2V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote SMBJ6.5CA-M3/5B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ6.5CA-M3/5B SMBJ6.5CA-M3/5B Hersteller : Vishay General Semiconductor smbj.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 6.5V 800W Bidir TransZorb 5% Tol
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ6.5CA-M3/5B SMBJ6.5CA-M3/5B Hersteller : Vishay Semiconductors smbj.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 6.5V 800W Bidir TransZorb 5% Tol
SMBJ6.5CA-M3\5B SMBJ6.5CA-M3\5B Hersteller : Vishay ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,6.5V 5%,BIDIR,SMB TVS