SMBJ60AQ
SMBJ60AQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMB 60V 600W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ60AQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 66.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 96.8V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ60AQ Hersteller : Yangjie Electronic Technology SMBJ60AQ
auf Bestellung 60000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
SMBJ60A-Q SMBJ60A-Q Hersteller : Bourns smbj-q.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 60V 600W 2-Pin SMB T/R Automotive AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ60A-Q SMBJ60A-Q Hersteller : Bourns Inc. SMBJ-Q.pdf Description: TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 96.8V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ60A-Q SMBJ60A-Q Hersteller : Bourns smbj-q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJ - A 60V
SMBJ60A_Q SMBJ60A_Q Hersteller : onsemi / Fairchild smbj60a.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W TVS Unidirectional