SMBJ64AH Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AA
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 64V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 103V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ64AH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 64V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 71.1V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 103V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMBJ64AH
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
SMBJ64AH | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMBJ64AH | Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation |
Description: TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AAPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.1A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 64V Supplier Device Package: DO-214AA (SMB) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 71.1V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 103V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMBJ64A-H | Hersteller : Bourns | ESD Protection Diodes / TVS Diodes 64volts 5uA 5.8 Amps Uni-Dir |
SMBJ64AH | Hersteller : Eaton Electronics |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJE AUTO, 64V |
SMBJ64AH | Hersteller : Taiwan Semiconductor |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 74.9V, 5%, Unidirectional, TVS |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.6kW; 71.1÷78.6V; 5.8A; unidirectional; SMB; reel,tape Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.6kW Max. off-state voltage: 64V Breakdown voltage: 71.1...78.6V Max. forward impulse current: 5.8A Semiconductor structure: unidirectional Case: SMB Mounting: SMD Leakage current: 1µA Kind of package: reel; tape Manufacturer series: SMBJ Application: automotive industry |