SMBJ7.5AHR5G
SMBJ7.5AHR5G Taiwan Semiconductor Corporation
SMBJ%20SERIES_R2104.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO214AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 48A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.5V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 12.9V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ7.5AHR5G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 48A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.5V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 8.33V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 12.9V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMBJ7.5AHR5G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ7.5AHR5G SMBJ7.5AHR5G Hersteller : Taiwan Semiconductor SMBJ_SERIES_Q2004-1918376.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 600W, 8.8V, 5%, Unidirectional, TVS