SMBJ75AH
SMBJ75AH Taiwan Semiconductor Corporation
SMBJH SERIES_A2102.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 75V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 121V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ75AH Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 7.5VWM 12.9V DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 46.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.5V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Unidirectional Channels: 1, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 8.33V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 12.9V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMBJ75AH
Type: Zener
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5A
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ7-5AH SMBJ7-5AH Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf Description: TVS DIODE 7.5VWM 12.9V DO214AA
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 46.5A
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 12.9V
Power - Peak Pulse: 600W
SMBJ75AH SMBJ75AH Hersteller : Eaton Electronics SMBJH SERIES_A2102.pdf eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJE AUTO, 75V
SMBJ75AH SMBJ75AH Hersteller : Taiwan Semiconductor SMBJH SERIES_A2102.pdf eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 87.7V, 5%, Unidirectional, TVS