SMBJ75CA R5G
SMBJ75CA R5G Taiwan Semiconductor Corporation
SMBJ%20SERIES_R2104.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 75V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 121V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ75CA R5G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 75V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 83.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 121V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Discontinued at Digi-Key.
Weitere Produktangebote SMBJ75CA R5G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ75CA R5G SMBJ75CA R5G Hersteller : Taiwan Semiconductor SMBJ%20SERIES_R2104.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 87.7V, 5%, Bidirectional, TVS