SMBJ78AH Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AA
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 78V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 126V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ78AH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 78V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 86.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 126V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMBJ78AH
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
SMBJ78AH | Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation |
Description: TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AAPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 78V Supplier Device Package: DO-214AA (SMB) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 86.7V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 126V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMBJ78AH | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMBJ78A-H | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 78volts 5uA 4.7 Amps Uni-Dir |
SMBJ78AH | Hersteller : Eaton Electronics |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJE AUTO, 78V |
SMBJ78AH | Hersteller : Taiwan Semiconductor |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 91.3V, 5%, Unidirectional, TVS |