SMBJ85A-E3/52 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 85V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 137V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ85A-E3/52 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: VISHAY - SMBJ85A-E3/52 - TVS-Diode, TRANSZORB SMBJ Series, Unidirektional, 85 V, 137 V, DO-214AA (SMB), 2 Pin(s), tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: DO-214AA (SMB), rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Durchbruchspannung, min.: 94.4V, Qualifikation: -, Durchbruchspannung, max.: 104V, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Sperrspannung: 85V, euEccn: NLR, Spitzenimpulsverlustleistung: 600W, TVS-Polarität: Unidirektional, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: TRANSZORB SMBJ Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Klemmspannung, max.: 137V, SVHC: Lead (21-Jan-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMBJ85A-E3/52 | Hersteller : Vishay |
Diode TVS Single Uni-Dir 85V 600W 2-Pin SMB T/R |
auf Bestellung 26250 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
TVS DIODE 600W,85V,5%, DO-214AA (SMB) Група товару: Супресори Од. вим: шт |
auf Bestellung 73 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
SMBJ85A-E3/52 | Hersteller : Vishay General Semiconductor |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 85V 1000W UniDir TransZorb 5% Tol |
auf Bestellung 1448 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMBJ85A-E3/52 | Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
Description: TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AAPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.4A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 85V Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 94.4V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 137V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No |
SMBJ85A-E3/52 | Hersteller : Vishay Semiconductors |
Description: VISHAY - SMBJ85A-E3/52 - TVS-Diode, TRANSZORB SMBJ Series, Unidirektional, 85 V, 137 V, DO-214AA (SMB), 2 Pin(s)tariffCode: 85411000 Bauform - Diode: DO-214AA (SMB) rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Durchbruchspannung, min.: 94.4V Qualifikation: - Durchbruchspannung, max.: 104V isCanonical: N usEccn: EAR99 Sperrspannung: 85V euEccn: NLR Spitzenimpulsverlustleistung: 600W TVS-Polarität: Unidirektional Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: TRANSZORB SMBJ Series productTraceability: No Betriebstemperatur, max.: 150°C Klemmspannung, max.: 137V SVHC: Lead (21-Jan-2025) |
Produkt ist nicht verfügbar |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMBJ85A-E3\52 | Hersteller : Vishay Semiconductors | ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,85V 5%,UNIDIR,SMB TVS |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 600W; 94.4÷104V; 4.4A; unidirectional; ±5%; SMB; SMBJ Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.6kW Max. off-state voltage: 85V Breakdown voltage: 94.4...104V Max. forward impulse current: 4.4A Semiconductor structure: unidirectional Tolerance: ±5% Case: SMB Mounting: SMD Leakage current: 1µA Kind of package: 7 inch reel; tape Features of semiconductor devices: glass passivated Technology: TransZorb® Manufacturer series: SMBJ |