Produkte > VISHAY > SMBJ85D-M3/H
SMBJ85D-M3/H
SMBJ85D-M3/H Vishay
smbj5cdthrusmbj120cd.pdf
Hersteller: Vishay
TVS Diode Single Uni-Dir 85V 600W 2-Pin SMB T/R
auf Bestellung 5340 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 916
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ85D-M3/H Vishay
Category: Unidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 600W; 95.7÷103V; 4.46A; unidirectional; ±3.5%; SMB; SMBJ, Type of diode: TVS, Peak pulse power dissipation: 0.6kW, Max. off-state voltage: 85V, Breakdown voltage: 95.7...103V, Max. forward impulse current: 4.46A, Semiconductor structure: unidirectional, Tolerance: ±3.5%, Case: SMB, Mounting: SMD, Leakage current: 0.5µA, Kind of package: 7 inch reel; tape, Features of semiconductor devices: glass passivated, Technology: TransZorb®, Manufacturer series: SMBJ.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ85D-M3/H SMBJ85D-M3/H Hersteller : VISHAY SMBJxxxD.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 600W; 95.7÷103V; 4.46A; unidirectional; ±3.5%; SMB; SMBJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 85V
Breakdown voltage: 95.7...103V
Max. forward impulse current: 4.46A
Semiconductor structure: unidirectional
Tolerance: ±3.5%
Case: SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 0.5µA
Kind of package: 7 inch reel; tape
Features of semiconductor devices: glass passivated
Technology: TransZorb®
Manufacturer series: SMBJ
auf Bestellung 5340 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 295
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.46A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 85V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 95.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 135V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Mindestbestellmenge: 750
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Mindestbestellmenge: 16
SMBJ85D-M3/H SMBJ85D-M3/H Hersteller : Vishay smbj5cdthrusmbj120cd.pdf TVS Diode Single Uni-Dir 85V 600W 2-Pin SMB T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ85D-M3/H SMBJ85D-M3/H Hersteller : Vishay General Semiconductor smbj5cdthrusmbj120cd.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 85V 600W UniDir TransZorb 3.5% Tol
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ85D-M3/H SMBJ85D-M3/H Hersteller : Vishay Semiconductors smbj5cdthrusmbj120cd.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 85V 600W UniDir TransZorb 3.5% Tol
SMBJ85D-M3\H SMBJ85D-M3\H Hersteller : Vishay ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,85V,3.5%,UNIDIR,SMB TVS