SMBJE400A
SMBJE400A Eaton - Electronics Division
eaton-smbje-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 400VWM 648VC SMB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 900mA
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 400V
Supplier Device Package: SMB
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 648V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 6000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJE400A Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 400VWM 648VC SMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 900mA, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 400V, Supplier Device Package: SMB, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 447V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 648V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Type: Zener
Applications: Telecom
Supplier Device Package: SMB
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
SMBJE400A SMBJE400A Hersteller : Eaton Electronics eaton-smbje-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS, SMBJ series, 400V Oper., Uni-dir.