SMBJE43AH
SMBJE43AH Eaton - Electronics Division
eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 69.4V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 3000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJE43AH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8.7A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 47.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 69.4V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJE43AH SMBJE43AH Hersteller : Eaton Electronics eaton_smbje_automotive_tvs_diode_power_esd_suppres-2511079.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes AUTO TVS DIODE, SMBJE FAMILY, 43Vdc, Uni
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 130-134 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Type: Zener
Applications: Telecom
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W