SMBJE58CA
SMBJE58CA EATON ELECTRONICS
SMBJE.pdf SMBJ.pdf
Hersteller: EATON ELECTRONICS
Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 64.4÷71.2V; 6.4A; bidirectional; SMB; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 58V
Breakdown voltage: 64.4...71.2V
Max. forward impulse current: 6.4A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMBJ
Kind of package: reel; tape
auf Bestellung 2410 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 209
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJE58CA EATON ELECTRONICS
Category: Bidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 0.6kW; 64.4÷71.2V; 6.4A; bidirectional; SMB; reel,tape, Type of diode: TVS, Peak pulse power dissipation: 0.6kW, Max. off-state voltage: 58V, Breakdown voltage: 64.4...71.2V, Max. forward impulse current: 6.4A, Semiconductor structure: bidirectional, Case: SMB, Mounting: SMD, Leakage current: 1µA, Manufacturer series: SMBJ, Kind of package: reel; tape.