Produkte > KEMET > SMC10.2224J100A31TR16
SMC10.2224J100A31TR16
SMC10.2224J100A31TR16 KEMET
KEM_F3083_SMC.pdf Datasheet-SMC10.2224J100A31TR16.pdf
Hersteller: KEMET
Category: SMD capacitors - others
Description: Capacitor: metallized PPS; 220nF; SMD; ±5%; 4036; -55÷125°C; SMC
Climate class: 55/125/56
Case - inch: 4036
Alias: F125WP224J100V
Kind of material: flame retardant
Mounting: SMD
Type of capacitor: metallized PPS
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 0.22µF
Tolerance: ±5%
Pulse resistance: 6V/μs
Max. operating voltage: 63V AC; 100V DC
Manufacturer series: SMC
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMC10.2224J100A31TR16 KEMET
Description: CAP FILM 0.22UF 5% 100VDC SMD, Tolerance: ±5%, Features: High Temperature, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.224" (5.70mm), Capacitance: 0.22 µF, Size / Dimension: 0.402" L x 0.358" W (10.20mm x 9.10mm).
Weitere Produktangebote SMC10.2224J100A31TR16
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMC10.2224J100A31TR16 SMC10.2224J100A31TR16 Hersteller : KEMET KEM_F3083_SMC Description: CAP FILM 0.22UF 5% 100VDC SMD
Tolerance: ±5%
Features: High Temperature
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.224" (5.70mm)
Capacitance: 0.22 µF
Size / Dimension: 0.402" L x 0.358" W (10.20mm x 9.10mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±5%
Features: High Temperature
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Capacitance: 0.22 µF
Produkt ist nicht verfügbar
SMC10.2224J100A31TR16 SMC10.2224J100A31TR16 Hersteller : KEMET KEM_F3083_SMC.pdf Film Capacitors 100volts 0.22uF 5% LS 10.2mm