Produkte > KEMET > SMC12.7105J50B31TR24
SMC12.7105J50B31TR24
SMC12.7105J50B31TR24 KEMET
KEM_F3082_LDB
Hersteller: KEMET
Description: CAP FILM 1UF 5% 50VDC SMD
Tolerance: ±5%
Features: High Temperature
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized
Voltage Rating - AC: 30V
Voltage Rating - DC: 50V
Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 0.500" L x 0.453" W (12.70mm x 11.50mm)
auf Bestellung 326 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMC12.7105J50B31TR24 KEMET
Description: CAP FILM 1UF 5% 50VDC SMD, Tolerance: ±5%, Features: High Temperature, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized, Voltage Rating - AC: 30V, Voltage Rating - DC: 50V, Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 0.500" L x 0.453" W (12.70mm x 11.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMC12.7105J50B31TR24 SMC12.7105J50B31TR24 Hersteller : KEMET KEM_F3083_SMC.pdf Film Capacitors 50volts 1.0uF 5% LS 12.7mm
auf Bestellung 37 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SMC12.7105J50B31TR24 SMC12.7105J50B31TR24 Hersteller : KEMET KEM_F3082_LDB Description: CAP FILM 1UF 5% 50VDC SMD
Tolerance: ±5%
Features: High Temperature
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Voltage Rating - AC: 30V
Voltage Rating - DC: 50V
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF