Produkte > KEMET > SMC16.5105J100C31TR24
SMC16.5105J100C31TR24 KEMET
SMC16.5105J100C31TR24
Hersteller: KEMET
Description: 1 UF VDCV
Packaging: Tape & Reel (TR)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMC16.5105J100C31TR24 KEMET
Category: SMD capacitors - others, Description: Capacitor: metallized PPS; 1uF; SMD; ±5%; 6560; -55÷125°C; SMC, Type of capacitor: metallized PPS, Alias: F125ZS105J100V, Kind of material: flame retardant, Mounting: SMD, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -55...125°C, Capacitance: 1µF, Pulse resistance: 3V/μs, Tolerance: ±5%, Max. operating voltage: 63V AC; 100V DC, Climate class: 55/125/56, Manufacturer series: SMC, Case - inch: 6560.
Weitere Produktangebote SMC16.5105J100C31TR24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMC16.5105J100C31TR24 SMC16.5105J100C31TR24 Hersteller : KEMET KEM_F3083_SMC.pdf Film Capacitors 100volts 1.0uF 5% LS 16.5mm
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Capacitor: metallized PPS; 1uF; SMD; ±5%; 6560; -55÷125°C; SMC
Type of capacitor: metallized PPS
Alias: F125ZS105J100V
Kind of material: flame retardant
Mounting: SMD
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 1µF
Pulse resistance: 3V/μs
Tolerance: ±5%
Max. operating voltage: 63V AC; 100V DC