Produkte > KEMET > SMC16.5155J100C31TR24
SMC16.5155J100C31TR24
SMC16.5155J100C31TR24 KEMET
SMC16.5155J100C31TR24
Hersteller: KEMET
Description: CAP FILM 1.5UF 5% 100VDC 6560
Tolerance: ±5%
Features: High Temperature
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6560 (165150 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.283" (7.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
Size / Dimension: 0.650" L x 0.591" W (16.50mm x 15.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMC16.5155J100C31TR24 KEMET
Description: CAP FILM 1.5UF 5% 100VDC 6560, Tolerance: ±5%, Features: High Temperature, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6560 (165150 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.283" (7.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 µF, Size / Dimension: 0.650" L x 0.591" W (16.50mm x 15.00mm).
Weitere Produktangebote SMC16.5155J100C31TR24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMC16.5155J100C31TR24 SMC16.5155J100C31TR24 Hersteller : KEMET SMC16.5155J100C31TR24 Description: CAP FILM 1.5UF 5% 100VDC 6560
Tolerance: ±5%
Features: High Temperature
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
Produkt ist nicht verfügbar
SMC16.5155J100C31TR24 SMC16.5155J100C31TR24 Hersteller : KEMET KEM_F3083_SMC.pdf Film Capacitors 100volts 1.5uF 5% LS 16.5mm
Description: Capacitor: metallized PPS; 1.5uF; SMD; ±5%; 6560; -55÷125°C; SMC
Type of capacitor: metallized PPS
Alias: F125ZS155J100V
Kind of material: flame retardant
Mounting: SMD
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 1.5µF
Pulse resistance: 3V/μs
Tolerance: ±5%
Max. operating voltage: 63V AC; 100V DC