Produkte > APEM INC. > SMCD400AKLS2
SMCD400AKLS2 APEM Inc.
T01%20-%20T23.pdf
Hersteller: APEM Inc.
Description: SWITCH THUMBWHEEL SPDT 0.1A 40V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -20°C ~ 80°C
Termination Style: PC Pin
Output Code: SPDT
Read Out: +/-
Actuator Type: Pushwheel
Contact Material: Copper Tin Alloy
Display Characters - Height: 0.193" (4.90mm)
End Caps: Sold Separately
Section Width: 0.315" (8.00mm)