SMCJ12A-Q Bourns
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ12A-Q Bourns
Description: TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 75.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 13.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.9V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMCJ12A-Q | Hersteller : BOURNS |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 1.5kW; 13.3V; 75.4A; unidirectional; DO214AB,SMC; Ch: 1 Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 1.5kW Max. off-state voltage: 12V Breakdown voltage: 13.3V Max. forward impulse current: 75.4A Semiconductor structure: unidirectional Case: DO214AB; SMC Mounting: SMD Leakage current: 1µA Manufacturer series: SMCJ Number of channels: 1 |
auf Bestellung 8499 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
SMCJ12AQ | Hersteller : Yangjie Technology |
Description: TVS - Diodes SMC 12V 1500W Packaging: Tape & Reel (TR) Part Status: Active |
auf Bestellung 300000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 12volts 1.5kW 5% Uni-Dir. AEC-Q101 |
SMCJ12A-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
Description: TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214ABPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AB, SMC Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Current - Peak Pulse (10/1000µs): 75.4A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V Supplier Device Package: DO-214AB (SMC) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 13.3V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.9V Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW) Power Line Protection: No Grade: Automotive Part Status: Active Qualification: AEC-Q101 |
Diode TVS Single Uni-Dir 12V 1.5KW Automotive AEC-Q101 2-Pin SMC T/R |
Produkt ist nicht verfügbar |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMCJ12A_Q | Hersteller : onsemi / Fairchild |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W TVS Unidirectional |