SMCJ16AQ
SMCJ16AQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMC 16V 1500W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ16AQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 57.7A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 16V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 17.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMCJ16AQ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMCJ16A-Q SMCJ16A-Q Hersteller : Bourns Inc. smcj-q.pdf Description: TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 57.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 16V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SMCJ16A-Q SMCJ16A-Q Hersteller : Bourns smcj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 16volts 1.5kW 5% Uni-Dir. AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SMCJ16A-Q Hersteller : BOURNS smcj-q.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 17.8÷19.7V; 57.7A; unidirectional; ±5%; SMC; SMCJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 16V
Breakdown voltage: 17.8...19.7V
Max. forward impulse current: 57.7A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: SMC
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMCJ
Tolerance: ±5%