SMCJ170AH
SMCJ170AH Taiwan Semiconductor
smcjhseries_a2102.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor
Diode TVS Single Uni-Dir 170V 1.5KW 2-Pin SMC T/R Automotive AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ170AH Taiwan Semiconductor
Description: TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.7A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 170V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 189V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 275V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMCJ170AH
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 170V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 275V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Type: Zener
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.5A
Supplier Device Package: SMC
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
SMCJ170AH SMCJ170AH Hersteller : Eaton Electronics SMCJH SERIES_A2102.pdf eaton-smcje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1064-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMCJE AUTO, 17V
SMCJ170AH SMCJ170AH Hersteller : Taiwan Semiconductor SMCJH SERIES_A2102.pdf eaton-smcje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1064-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W, 199V, 5%, Unidirectional, TVS
SMCJ170AH Hersteller : EATON ELECTRONICS SMCJ-H.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 189÷209V; 5.5A; unidirectional; SMC; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 170V
Breakdown voltage: 189...209V
Max. forward impulse current: 5.5A