SMCJ18CA-Q Bourns Inc.
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 51.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 18V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 29.2V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ18CA-Q Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 51.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 18V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 20V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 29.2V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMCJ18CA-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
Description: TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214ABPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AB, SMC Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Current - Peak Pulse (10/1000µs): 51.4A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 18V Supplier Device Package: DO-214AB (SMC) Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 20V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 29.2V Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW) Power Line Protection: No Grade: Automotive Part Status: Active Qualification: AEC-Q101 |
auf Bestellung 10452 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMCJ18CAQ | Hersteller : Yangjie Technology |
Description: TVS - Diodes SMC 18V 1500W Packaging: Tape & Reel (TR) Part Status: Active |
auf Bestellung 300000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMCJ18CA-Q | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 18volts 1.5kW 5% Bi-Dir. AEC-Q101 |
Diode TVS Single Bi-Dir 18V 1.5KW Automotive AEC-Q101 2-Pin SMC T/R |
auf Bestellung 5 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |