SMCJ20AH Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 46.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20V
Supplier Device Package: SMC
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 32.4V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ20AH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 46.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20V, Supplier Device Package: SMC, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 22.2V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 32.4V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMCJ20AH
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
SMCJ20AH | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMCJ20A-H | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 20volts 5uA 46.3 Amps Uni-Dir |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMCJ20AH | Hersteller : Eaton Electronics |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMCJE AUTO, 20V |
SMCJ20AH | Hersteller : Taiwan Semiconductor |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W, 23.4V, 5%, Unidirectional, TVS |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 1.5kW; 22.2÷24.5V; 46.3A; unidirectional; SMC; SMCJ Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 1.5kW Max. off-state voltage: 20V Breakdown voltage: 22.2...24.5V Max. forward impulse current: 46.3A Semiconductor structure: unidirectional Case: SMC Mounting: SMD Leakage current: 1µA Kind of package: reel; tape Manufacturer series: SMCJ Application: automotive industry |