Produkte > BOURNS INC. > SMCJ20CA-Q
SMCJ20CA-Q
SMCJ20CA-Q Bourns Inc.
smcj-q.pdf
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 46.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 32.4V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ20CA-Q Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 46.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 22.2V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 32.4V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMCJ20CAQ SMCJ20CAQ Hersteller : Yangjie Technology Description: TVS - Diodes SMC 20V 1500W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Bidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 9
SMCJ20CAQ Hersteller : Yangjie Electronic Technology SMCJ20CAQ
SMCJ20CA-Q SMCJ20CA-Q Hersteller : Bourns smcj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 20volts 1.5kW 5% Bi-Dir. AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SMCJ20CA-Q Hersteller : BOURNS smcj-q.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 22.2÷24.5V; 46.3A; bidirectional; ±5%; SMC; SMCJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 20V
Breakdown voltage: 22.2...24.5V
Max. forward impulse current: 46.3A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: SMC
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Kind of package: reel; tape
Tolerance: ±5%