Produkte > VISHAY > SMCJ24A-E3/9AT
SMCJ24A-E3/9AT
SMCJ24A-E3/9AT Vishay
smcj.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Uni-Dir 24V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
auf Bestellung 14000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ24A-E3/9AT Vishay
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 38.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMCJ), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 26.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMCJ24A-E3/9AT SMCJ24A-E3/9AT Hersteller : Vishay smcj.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 24V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
auf Bestellung 14000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3500
SMCJ24A-E3/9AT SMCJ24A-E3/9AT Hersteller : Vishay General Semiconductor smcj.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 24V Unidirect
Mindestbestellmenge: 4
SMCJ24A-E3/9AT SMCJ24A-E3/9AT Hersteller : Vishay Semiconductors smcj.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 24V Unidirect
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 38.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMCJ)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 12
SMCJ24A-E3/9AT smcj.pdf
Produkt ist nicht verfügbar
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
SMCJ24A-E3/9AT Hersteller : VISHAY smcj.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 26.7÷29.5V; 38.6A; unidirectional; ±5%; SMC; SMCJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 24V
Breakdown voltage: 26.7...29.5V
Max. forward impulse current: 38.6A
Semiconductor structure: unidirectional
Tolerance: ±5%
Case: SMC
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Kind of package: 13 inch reel; tape