SMCJ24CA-M3/57T
SMCJ24CA-M3/57T Vishay General Semiconductor - Diodes Division
smcj.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 38.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ24CA-M3/57T Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 38.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 26.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No.