Produkte > BOURNS > SMCJ24CA-Q
SMCJ24CA-Q
SMCJ24CA-Q Bourns
smcj-q.pdf
Hersteller: Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 24V 1.5KW Automotive AEC-Q101 2-Pin SMC T/R
auf Bestellung 1973 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 351
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ24CA-Q Bourns
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 38.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 26.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMCJ24CA-Q SMCJ24CA-Q Hersteller : Bourns smcj-q.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 24V 1.5KW Automotive AEC-Q101 2-Pin SMC T/R
auf Bestellung 24000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12000
Mindestbestellmenge: 12000
Mindestbestellmenge: 323
Mindestbestellmenge: 279
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 38.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
SMCJ24CAQ SMCJ24CAQ Hersteller : Yangjie Technology Description: TVS - Diodes SMC 24V 1500W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
SMCJ24CA-Q SMCJ24CA-Q Hersteller : Bourns smcj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 24volts 1.5kW 5% Bi-Dir. AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 6
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Bidirectional Channels: 1
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 9
SMCJ24CAQ Hersteller : Yangjie Electronic Technology SMCJ24CAQ
Produkt ist nicht verfügbar
SMCJ24CA-Q Hersteller : BOURNS smcj-q.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 26.7÷29.5V; 38.6A; bidirectional; ±5%; SMC; SMCJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 24V
Breakdown voltage: 26.7...29.5V
Max. forward impulse current: 38.6A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: SMC
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMCJ
Tolerance: ±5%