Produkte > BOURNS INC. > SMCJ250CA-H
SMCJ250CA-H
SMCJ250CA-H Bourns Inc.
SMCJ.pdf
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 250VWM 405VC DO214AB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 250V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 279V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 405V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ250CA-H Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 250VWM 405VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.7A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 250V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 279V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 405V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote SMCJ250CA-H
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Type: Zener
Applications: Telecom
Supplier Device Package: SMC
Bidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SMCJ250CAH SMCJ250CAH Hersteller : Eaton Electronics eaton-smcje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1064-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMCJE AUTO, 25V