Produkte > BOURNS INC. > SMCJ28A-Q
SMCJ28A-Q
SMCJ28A-Q Bourns Inc.
smcj-q.pdf
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 33.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 28V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 45.4V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 21000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ28A-Q Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 33.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 28V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 31.1V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 45.4V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMCJ28A-Q SMCJ28A-Q Hersteller : Bourns smcj-q.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 28V 1.5KW Automotive AEC-Q101 2-Pin SMC T/R
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 370
SMCJ28AQ SMCJ28AQ Hersteller : Yangjie Technology Description: TVS - Diodes SMC 28V 1500W
Mindestbestellmenge: 3000
SMCJ28A-Q SMCJ28A-Q Hersteller : Bourns Inc. smcj-q.pdf Description: TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Unidirectional Channels: 1
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 17
SMCJ28A-Q SMCJ28A-Q Hersteller : Bourns smcj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 28volts 1.5kW 5% Uni-Dir. AEC-Q101
auf Bestellung 248 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
Produkt ist nicht verfügbar
SMCJ28A-Q Hersteller : BOURNS smcj-q.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 31.1÷34.4V; 33.1A; unidirectional; ±5%; SMC; SMCJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 28V
Breakdown voltage: 31.1...34.4V
Max. forward impulse current: 33.1A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: SMC
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMCJ
Tolerance: ±5%