Produkte > BOURNS > SMCJ350CA-H
SMCJ350CA-H
SMCJ350CA-H Bourns
smcj.pdf
Hersteller: Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 350V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ350CA-H Bourns
Description: TVS DIODE 350VWM 567VC SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.7A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 350V, Supplier Device Package: SMC, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 391V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 567V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMCJ350CA-H
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 350V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 567V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Type: Zener
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.7A
Supplier Device Package: SMC
Bidirectional Channels: 1