SMCJ36AH
SMCJ36AH Eaton - Electronics Division
eaton-smcje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1064-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMC
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 25.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V
Supplier Device Package: SMC
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 2980 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ36AH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 27A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 40V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMCJ36AH
Type: Zener
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 27A
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package: SMC
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Produkt ist nicht verfügbar
SMCJ36AH SMCJ36AH Hersteller : Eaton Electronics SMCJH SERIES_A2102.pdf eaton-smcje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1064-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMCJE AUTO, 36V
SMCJ36AH SMCJ36AH Hersteller : Taiwan Semiconductor SMCJH SERIES_A2102.pdf eaton-smcje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1064-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W, 42.1V, 5%, Unidirectional, TVS
SMCJ36AH Hersteller : EATON ELECTRONICS SMCJ-H.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 40÷44.2V; 25.8A; unidirectional; SMC; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 36V
Breakdown voltage: 40...44.2V
Max. forward impulse current: 25.8A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: SMC
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMCJ
Kind of package: reel; tape
Application: automotive industry
SMCJ36AH Hersteller : TAIWAN SEMICONDUCTOR SMCJH.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 40÷44.2V; 27A; unidirectional; ±5%; DO214AB,SMC
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 36V
Breakdown voltage: 40...44.2V
Max. forward impulse current: 27A
Case: DO214AB; SMC
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMCJ
Tolerance: ±5%