Produkte > BOURNS > SMCJ36A-Q
SMCJ36A-Q
SMCJ36A-Q Bourns
smcj-q.pdf
Hersteller: Bourns
Diode TVS Single Uni-Dir 36V 1.5KW Automotive AEC-Q101 2-Pin SMC T/R
auf Bestellung 10845 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 370
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ36A-Q Bourns
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 25.9A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 40V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMCJ36A-Q SMCJ36A-Q Hersteller : Bourns Inc. smcj-q.pdf Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 25.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 24000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
SMCJ36AQ SMCJ36AQ Hersteller : Yangjie Technology Description: TVS - Diodes SMC 36V 1500W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 3000
SMCJ36A-Q SMCJ36A-Q Hersteller : Bourns smcj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 36volts 1.5kW 5% Uni-Dir. AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 10
SMCJ36A-Q SMCJ36A-Q Hersteller : Bourns smcj-q.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 36V 1.5KW Automotive AEC-Q101 2-Pin SMC T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SMCJ36A_Q SMCJ36A_Q Hersteller : onsemi / Fairchild smcj36a-1196062.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W TVS Unidirectional
Produkt ist nicht verfügbar
SMCJ36A-Q Hersteller : BOURNS smcj-q.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 40÷44.2V; 25.9A; unidirectional; ±5%; SMC; SMCJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 36V
Breakdown voltage: 40...44.2V
Max. forward impulse current: 25.9A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: SMC
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMCJ
Tolerance: ±5%