SMCJ440A-TP
SMCJ440A-TP Micro Commercial Co
SMCJ5.0-SMCJ440CA(DO-214AB).pdf
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: Interface
Packaging: Bulk
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 440V
Supplier Device Package: SMC (DO-214AB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 713V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ440A-TP Micro Commercial Co
Description: Interface, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 440V, Supplier Device Package: SMC (DO-214AB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 492V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 713V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote SMCJ440A-TP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMCJ440A-TP SMCJ440A-TP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) SMCJ5.0-SMCJ440CA(DO-214AB).pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W Transient Voltage Suppressor