SMCJ45AQ
SMCJ45AQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMC 45V 1500W
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ45AQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 45V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 50V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 72.7V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMCJ45AQ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMCJ45A-Q SMCJ45A-Q Hersteller : Bourns smcj-q.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 45V 1.5KW Automotive AEC-Q101 2-Pin SMC T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SMCJ45A-Q SMCJ45A-Q Hersteller : Bourns Inc. smcj-q.pdf Description: TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 45V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 72.7V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SMCJ45A-Q SMCJ45A-Q Hersteller : Bourns smcj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 45volts 1.5kW 5% Uni-Dir. AEC-Q101
SMCJ45A-Q Hersteller : BOURNS smcj-q.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 50÷55.3V; 20.6A; unidirectional; ±5%; SMC; SMCJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 45V
Breakdown voltage: 50...55.3V
Max. forward impulse current: 20.6A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: SMC
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMCJ
Application: automotive industry
Tolerance: ±5%