Produkte > BOURNS > SMCJ48A-Q
SMCJ48A-Q
SMCJ48A-Q Bourns
smcj-q.pdf
Hersteller: Bourns
Diode TVS Single Uni-Dir 48V 1.5KW Automotive AEC-Q101 2-Pin SMC T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 370
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ48A-Q Bourns
Description: TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 19.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 48V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 53.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77.4V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMCJ48AQ SMCJ48AQ Hersteller : Yangjie Technology Description: TVS - Diodes SMC 48V 1500W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
SMCJ48A-Q SMCJ48A-Q Hersteller : Bourns Inc. smcj-q.pdf Description: TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 19.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 48V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77.4V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 929 Stücke:
Mindestbestellmenge: 11
SMCJ48A-Q SMCJ48A-Q Hersteller : Bourns smcj-q.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 48V 1.5KW Automotive AEC-Q101 2-Pin SMC T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SMCJ48A-Q SMCJ48A-Q Hersteller : Bourns smcj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 48volts 1.5kW 5% Uni-Dir. AEC-Q101