Produkte > BOURNS > SMCJ51A-Q
SMCJ51A-Q
SMCJ51A-Q Bourns
smcj-q.pdf
Hersteller: Bourns
Diode TVS Single Uni-Dir 51V 1.5KW Automotive AEC-Q101 2-Pin SMC T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ51A-Q Bourns
Description: TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 18.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 51V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 56.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 82.4V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMCJ51A-Q SMCJ51A-Q Hersteller : Bourns smcj-q.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 51V 1.5KW Automotive AEC-Q101 2-Pin SMC T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6000
SMCJ51AQ SMCJ51AQ Hersteller : Yangjie Technology Description: TVS - Diodes SMC 51V 1500W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
SMCJ51A-Q SMCJ51A-Q Hersteller : Bourns Inc. smcj-q.pdf Description: TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 18.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 51V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 82.4V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SMCJ51A-Q SMCJ51A-Q Hersteller : Bourns smcj_q-1281662.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 51volts 1.5kW 5% Uni-Dir. AEC-Q101