Produkte > BOURNS > SMCJ58CA-Q
SMCJ58CA-Q
SMCJ58CA-Q Bourns
smcj-q.pdf
Hersteller: Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 58V 1.5KW Automotive AEC-Q101 2-Pin SMC T/R
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ58CA-Q Bourns
Description: TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 16.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 64.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMCJ58CA-Q SMCJ58CA-Q Hersteller : Bourns smcj-q.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 58V 1.5KW Automotive AEC-Q101 2-Pin SMC T/R
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Mindestbestellmenge: 323
SMCJ58CAQ SMCJ58CAQ Hersteller : Yangjie Technology Description: TVS - Diodes SMC 58V 1500W
SMCJ58CA-Q SMCJ58CA-Q Hersteller : Bourns smcj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 58volts 1.5kW 5% Bi-Dir. AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 10 Stücke:
SMCJ58CA-Q SMCJ58CA-Q Hersteller : Bourns Inc. smcj-q.pdf Description: TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 16.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Produkt ist nicht verfügbar
SMCJ58CA-Q Hersteller : BOURNS smcj-q.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 64.4÷71.2V; 16.1A; bidirectional; ±5%; SMC; SMCJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 58V
Breakdown voltage: 64.4...71.2V
Max. forward impulse current: 16.1A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: SMC
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMCJ
Tolerance: ±5%