SMCJ60A-TP
SMCJ60A-TP Micro Commercial Components (MCC)
SMCJ5_0_SMCJ440CA_DO_214AB_-2510038.pdf
Hersteller: Micro Commercial Components (MCC)
ESD Suppressors / TVS Diodes 60V 1500 Watts
auf Bestellung 2951 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ60A-TP Micro Commercial Components (MCC)
Description: TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 15.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 66.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 96.8V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote SMCJ60A-TP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMCJ60A-TP SMCJ60A-TP Hersteller : Micro Commercial Components smcj5.0-smcj440cado-214ab.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 60V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 15.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 96.8V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1