SMCJ85CAQ
SMCJ85CAQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMC 85V 1500W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ85CAQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 85VWM 178VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 55A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 85V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 94.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 178V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMCJ85CA-Q SMCJ85CA-Q Hersteller : Bourns smcj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMCJ - CA 85V
auf Bestellung 19591 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
SMCJ85CAQ Hersteller : Yangjie Electronic Technology SMCJ85CAQ
Mindestbestellmenge: 3000
SMCJ85CA-Q SMCJ85CA-Q Hersteller : Bourns smcj-q.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 85V 1.5KW Automotive AEC-Q101 2-Pin SMC T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SMCJ85CA-Q SMCJ85CA-Q Hersteller : Bourns Inc. smcj-q.pdf Description: TVS DIODE 85VWM 178VC DO214AB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 55A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 85V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 178V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SMCJ85CA-Q Hersteller : BOURNS smcj-q.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 94.4÷104V; 11A; bidirectional; ±5%; SMC; SMCJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 85V
Breakdown voltage: 94.4...104V
Max. forward impulse current: 11A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: SMC
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMCJ
Tolerance: ±5%