SMCJ85CA-TR
SMCJ85CA-TR STMicroelectronics
cd00001367.pdf
Hersteller: STMicroelectronics
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 85V Bidirect
auf Bestellung 2270 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ85CA-TR STMicroelectronics
Description: TVS DIODE 85VWM 178VC SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 56A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 85V, Supplier Device Package: SMC, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 94V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 178V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 56A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 85V
Supplier Device Package: SMC
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 94V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 178V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 4005 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
SMCJ85CA-TR Hersteller : SEMTECH cd00001367.pdf 01+ N/A
SMCJ85CA-TR SMCJ85CA-TR Hersteller : STMicroelectronics 1511657252211134cd000.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 85V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: SMC
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 94V
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
SMCJ85CATR SMCJ85CATR Hersteller : SMC Diode Solutions SMCJ%20SERIES%20N0002%20REV.C.pdf Description: TVS DIODE 85V 137V SMC
SMCJ85CA-TR Hersteller : STMicroelectronics cd00001367.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 99V; 11.5A; bidirectional; SMC; reel,tape; SMCJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 85V
Breakdown voltage: 99V
Max. forward impulse current: 11.5A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: SMC
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMCJ
Kind of package: reel; tape
SMCJ85CATR Hersteller : SMC DIODE SOLUTIONS SMCJ_ser.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 94.4÷104V; 11A; bidirectional; SMC; reel; SMCJ
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 85V
Breakdown voltage: 94.4...104V
Max. forward impulse current: 11A