SMDJ58AHR7G
SMDJ58AHR7G Taiwan Semiconductor Corporation
SMDJH%20SERIES_B2104.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 32.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMDJ58AHR7G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 32.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 64.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V, Power - Peak Pulse: 3000W (3kW), Power Line Protection: No, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMDJ58AHR7G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMDJ58AHR7G SMDJ58AHR7G Hersteller : Taiwan Semiconductor SMDJ SERIES_E1708-1224217.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 3000W, 67.8V, 5%, Unidirectional, TVS