SMDJE160CA
SMDJE160CA Eaton - Electronics Division
eaton-smdje-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 160VWM 259VC SMC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 11.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 160V
Supplier Device Package: SMC
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 178V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 259V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)
Power Line Protection: No
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMDJE160CA Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 160VWM 259VC SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 11.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 160V, Supplier Device Package: SMC, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 178V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 259V, Power - Peak Pulse: 3000W (3kW), Power Line Protection: No.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Applications: Telecom
Supplier Device Package: SMC
Bidirectional Channels: 1