SMDJE170A
SMDJE170A Eaton - Electronics Division
eaton-smdje-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 170VWM 275VC SMC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 170V
Supplier Device Package: SMC
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 275V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMDJE170A Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 170VWM 275VC SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.9A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 170V, Supplier Device Package: SMC, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 189V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 275V, Power - Peak Pulse: 3000W (3kW), Power Line Protection: No.
Type: Zener
Applications: Telecom
Supplier Device Package: SMC
Unidirectional Channels: 1