SMDJE43AH
SMDJE43AH Eaton - Electronics Division
eaton-smdje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1065-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 43.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43V
Supplier Device Package: SMC
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 69.4V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMDJE43AH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 43.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43V, Supplier Device Package: SMC, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 47.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 69.4V, Power - Peak Pulse: 3000W (3kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Type: Zener
Applications: Telecom
Supplier Device Package: SMC
Unidirectional Channels: 1