Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > SMF16A-AU_R1_000A1
SMF16A-AU_R1_000A1
SMF16A-AU_R1_000A1 Panjit International Inc.
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 16VWM 26VC SOD123FL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 16V
Supplier Device Package: SOD-123FL
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V
Power - Peak Pulse: 200W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMF16A-AU_R1_000A1 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 16VWM 26VC SOD123FL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-123F, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.7A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 16V, Supplier Device Package: SOD-123FL, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 17.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V, Power - Peak Pulse: 200W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMF16A-AU_R1_000A1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-123F
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 200W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SMF16A-AU_R1_000A1 SMF16A-AU_R1_000A1 Hersteller : Panjit SMF5.0A-AU_SERIES-1868163.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 200W,Transient Voltage Suppressors,SOD-123FL,16V,UNI
SMF16A-AU_R1_000A1 Hersteller : PanJit Semiconductor Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.2kW; 17.8÷19.7V; 7.7A; unidirectional; SOD123F; SMF
Manufacturer series: SMF
Kind of package: reel; tape
Type of diode: TVS
Mounting: SMD
Case: SOD123F
Leakage current: 1µA
Max. forward impulse current: 7.7A
Max. off-state voltage: 16V
Breakdown voltage: 17.8...19.7V
Peak pulse power dissipation: 0.2kW