SMF40CAH
SMF40CAH Eaton - Electronics Division
eaton-smfe-200-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1066-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 40VWM 64.5VC SOD123FL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V
Supplier Device Package: SOD-123FL
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V
Power - Peak Pulse: 200W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMF40CAH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 40VWM 64.5VC SOD123FL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-123F, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V, Supplier Device Package: SOD-123FL, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 44.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V, Power - Peak Pulse: 200W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-123F
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: Telecom
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 200W