SMF45A-HE3-08
SMF45A-HE3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
smf5v0atosmf58a.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO219AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-219AB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ)
Capacitance @ Frequency: 162pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 45V
Supplier Device Package: DO-219AB (SMF)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 72.7V
Power - Peak Pulse: 200W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMF45A-HE3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO219AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-219AB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ), Capacitance @ Frequency: 162pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 45V, Supplier Device Package: DO-219AB (SMF), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 50V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 72.7V, Power - Peak Pulse: 200W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.