SMS6-F20-HHE2
SMS6-F20-HHE2 NMB Technologies Corporation
SMS6-20.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: STEPPER MOTOR PM BIPOLAR 3V
Features: Round Shaft
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 3VDC
Size / Dimension: Round - 0.236" Dia (6.00mm)
Type: Permanent Magnet
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Termination Style: PC Pin
Step Angle: 18°
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.031" (0.80mm)
Coil Resistance: 20 Ohms
Steps per Revolution: 20.0
auf Bestellung 147 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMS6-F20-HHE2 NMB Technologies Corporation
Description: STEPPER MOTOR PM BIPOLAR 3V, Features: Round Shaft, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 3VDC, Size / Dimension: Round - 0.236" Dia (6.00mm), Type: Permanent Magnet, Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Termination Style: PC Pin, Step Angle: 18°, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.031" (0.80mm), Coil Resistance: 20 Ohms, Steps per Revolution: 20.0.