SMTJ66CAT
SMTJ66CAT Eaton - Electronics Division
eaton-smtj-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 66VWM 130VC 4SMT
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Ethernet, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3500A (3.5kA) (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 66V
Supplier Device Package: 4-SMT
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 72V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 130V
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 976 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMTJ66CAT Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 66VWM 130VC 4SMT, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-SMD, J-Lead, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Ethernet, Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3500A (3.5kA) (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 66V, Supplier Device Package: 4-SMT, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 72V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 130V, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote SMTJ66CAT
Type: Zener
Supplier Device Package: 4-SMT
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 72V
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
SMTJ66CAT SMTJ66CAT Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_smtj_tvs_diode_power_esd_suppressor_data_she-1953524.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes TVS SMTJ 66V BI